Aliağa Robotik Kodlama Dersleri Web Tasarımı

Tuna Bilişim Akademisi ve İnternet Danışmanlık Hizmetleri

ROBOT KODLAMA, 21.YÜZYIL BECERİLERİ ve KORONAVİRÜS SONRASI ONLİNE EĞİTİM

Aliağa Robotik Kodlama Dersleri Web TasarımıÇocuklarımız küçük yaşlardan başlayarak öğrenilen beceriler sayesinde geleceğin mesleklerine hazırlanmış oluyorlar. Tarım, endüstriyel üretim, bilişim ve hizmet sektörlerinde robot teknolojileri daha da fazla kullanım alanı bulacak. Bugün adını dahi duymadığımız meslekleri önümüzdeki on yıllarda torunlarımız yapsın diye çaba sarf edeceğiz.

21.yüzyıl becerilerinden bir tanesi de dijital becerilerdir. Yani bilgisayar ve interneti de içine alan bilişim teknolojileri. Makinelerin öğrenmesinden, birbirleri ile haberleşen robotlara, hava tahminlerini otomatik olarak alıp, değerlendiren ve buna göre karar alabilen tarım aletlerine kadar pek çok alanda çok büyük gelişmeler yaşanmakta. İleryene zamanda da gelişmeler -uzmanların öngörülerine göre- hız kazanacakyaşanacak. Bu büyük değişimin içinde bugünün dünyasından yarının dünyasına adım atan çocuklarımızın da gereken becerilerle donanması çok değerli. Dijital beceriler konusunda yetkin, analitik düşünebilen, sorun çözebilen, kararında risk alabilen, girişimci ve çevresine değer katabilen bireyler olmalarını istiyorsak, onlara yarının olası gelişmeleri konusunda bugünden temel yetkinlikleri sağlayabilmeliyiz.

Koronavirüs pandemisi ile de teknolojiyi etkin kullanmanın ne kadar önemli olduğunu geçtiğimiz bir yılı aşkın sürede görmüş olduk. Zoom canlı dersleri, video toplantılar, online işbirlikleri yaşandı. Eğitimde internet ve bilişim teknolojileri zaman zaman ders konusunun da (matematik, fen, sosya bilgileri vb.) önüne geçti. Bilgisayarı etkin kullanmadan, okul derslerini tam anlamıyla öğrenmek de mümkün olmadı. Çocuklarımızı bugünden yarına hazırlamak için bilgisayarı, interneti, kodlamayı öğretmeliyiz. Zamanlarını teknolojinin kölesi olarak geçirmeleri doğru değil. Robotik kodlama derslerimizin yanı sıra öğrencilerimizle yaptığımız çalışmalarımızda powerpoint sunum hazırlama, internette bilgi araştırma, resim-video gibi medyaları bulabilme ve bilgisayarına indirebilme, ufak tefek bilgisayar arızalarını çözebilme, e-posta ile iletişim kurabilme, bilgi paylaşımı için youtube kanalı açma gibi konulara da değiniyor, onları kapsamlı yeteneklerle donatmaya çaba sarf ediyoruz.

Robotik Kodlama eğitimi ile çocuklarımız,

 


aliağa robotik kodlama arduino kurs ders özel ders 0 551 042 0610


Robotik Kodlama Dersleri
arduino robotik-kodlama malzemeleri
Web Tasarım Hizmetleri